forum turystyczne

Hotele, Pensjonaty, Kwatery, Usługi Gastronomiczne, Okazje, Noclegi, Transport, Urzędy, Przepisy, Porady

Hotele, Pensjonaty, Kwatery, Usługi Gastronomiczne, Okazje, Noclegi, Transport, Urzędy, Przepisy, Porady, Podróże, Warte Zobaczenia
Witajcie! Jestem taka szczęśliwa! :D Za trzy miesiące wylatuję na dwa tygodnie do Kalifornii, właśnie się dowiedziałam. :D Jestem przeszczęśliwa. To będzie moja pierwsza wycieczka do USA. Zastanawiam się tylko co powinnam ze sobą zabrać, ale to rozwiążę. Większy mam problem z tym czy się spakuję i czy wszystko zmieszczę. :lol: Co do walizek powiedzcie mi czy wielkość bagażu podręcznego itp. jest taka sama? Czy kryteria są jakieś inne? Latałam tylko po Europie, więc nie wiem czy do USA będę musiała mieć mniejsze walizki itp? Głupie pytanie, ale naprawdę nie wiem jak to ugryźć... :(
Wejdź na stronę swojego przewoźnika i tam w regulaminie będziesz miała informację odnośnie wymiarów i wagi walizek, a także co możesz zabrać a co nie. Ja latałam też tylko czarterem i tam było podręcznego 5 kg+elektronika (laptop, aparat, itp.) dla porównania: Lufthansa 8kg, LOT 9kg, Wizzair/Ryanair/Norwegian 10kg, Air France 12kg. Bagażu rejestrowanego mogłam zabrać tylko 20kg, ale tak jest przy czarterach (dopłaty za każdy kolejny kilogram są niekorzystne). Dodatkowo w niektórych liniach masz bagaż rejestrowany w cenie biletu, a w niektórych trzeba dopłacić najczęściej w tych tanich). Posprawdzaj wszystko koniecznie w tym regulaminie, a będziesz mieć spokojną głowę. Podróży oczywiście zazdroszczę i może wrzuciłabyś po powrocie jakieś ciekawe informacje na temat słonecznej Kalifornii :?: Pozdrawiam :)
Ojej, jak tutaj dawno nie zaglądałam. :D Masz rację. W ogóle nie pomyślałam o tym, gdzie ja miałam głowę. :| Wielkie dzięki za pomoc! :)