forum turystyczne

Hotele, Pensjonaty, Kwatery, Usługi Gastronomiczne, Okazje, Noclegi, Transport, Urzędy, Przepisy, Porady

Hotele, Pensjonaty, Kwatery, Usługi Gastronomiczne, Okazje, Noclegi, Transport, Urzędy, Przepisy, Porady, Podróże, Warte Zobaczenia
Witam! Zazwyczaj podróżowałem po Ameryce Płd, ale jakoś teraz mnie naszło na zmianę i marzy mi się Australia. Potrzebuję wszelkich informacji na temat tego niezwykłego kraju. Chciałbym dowiedzieć się ile pieniędzy i czasu potrzebuję żeby objechać cały Kontynent. To daleka podróż i wolałbym jej nie rozkładać na raty, marzę żeby zobaczyć wszystko za jednym razem. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, pzdr.
Witam wszystkich! Bardzo ciekawe pytanie z tą Australią, też jestem ciekawa ile trzeba czasu żeby zobaczyć wszystkie atrakcje? Znajomi byli miesiąc i zobaczyli dużo, ale nie wszystko. Nie byli pod Uluru, w kopalni opali, w paku gdzie jest fauna i flora australijska....Wiecie też może na ile jest wiza ? Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.
Hej! :) Ja jakiś czas temu byłem w Australii przez pół roku, ale to na zaproszenie mojej przyjaciółki. Ale jeśli ktoś chce wyjechać do Australii w celach turystycznych to polecam bezpłatną wizę turystyczną na okres 3 miesięcy. Myślę, że to wystarcza do zwiedzenia. Gdyby jednak pobyt miałby się przedłużyć, to w takiej sytuacji istnieje zaproszenie od osoby posiadającej obywatelstwo australijskie. ;)
3 miesiące to stanowczo za mało na całą Australię, chociaż można wykupić objazdówkę z bardzo napiętym planem i za bardzo duże pieniądze i wtedy starczy nawet miesiąc.
Też mi się marzy taki wypad...Co roku obiecuję sobie wakacje z kangurami i nic... :cry: W totka trzeba wygrać :D
Moje australijskie top 10:
1. Góra Ayers Rock/Uluru;
2. Rezerwat Koala Lone Pine;
3. Wielka Wyspa Piaszczysta;
4. Wyspy Whitsunday;
5. Dwunastu Apostołów;
6. Sydney;
7. Park Narodowy Kalbarri;
8. Alice Springs;
9. Blue Mountains;
10. Gold Coast - Surfer Paradise.
Jak wygląda wasze top 10?
Jak uda się kiedyś pojechać to będzie moje własne top 10. Na razie wiem, że bardzo chciałabym zobaczyć Australijką faunę. I koniecznie pogłaskać wombata!
Podobno można jechać na Tasmanię i zostać zawodowym głaskaczem wombatów. Tylko trzeba napisać wypasiony list motywacyjny ;)