forum turystyczne

Hotele, Pensjonaty, Kwatery, Usługi Gastronomiczne, Okazje, Noclegi, Transport, Urzędy, Przepisy, Porady

Hotele, Pensjonaty, Kwatery, Usługi Gastronomiczne, Okazje, Noclegi, Transport, Urzędy, Przepisy, Porady, Podróże, Warte Zobaczenia
Posty: 8 Strona 1 z 1
Witam! Zazwyczaj podróżowałem po Ameryce Płd, ale jakoś teraz mnie naszło na zmianę i marzy mi się Australia. Potrzebuję wszelkich informacji na temat tego niezwykłego kraju. Chciałbym dowiedzieć się ile pieniędzy i czasu potrzebuję żeby objechać cały Kontynent. To daleka podróż i wolałbym jej nie rozkładać na raty, marzę żeby zobaczyć wszystko za jednym razem. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, pzdr.
Witam wszystkich! Bardzo ciekawe pytanie z tą Australią, też jestem ciekawa ile trzeba czasu żeby zobaczyć wszystkie atrakcje? Znajomi byli miesiąc i zobaczyli dużo, ale nie wszystko. Nie byli pod Uluru, w kopalni opali, w paku gdzie jest fauna i flora australijska....Wiecie też może na ile jest wiza ? Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.
Hej! :) Ja jakiś czas temu byłem w Australii przez pół roku, ale to na zaproszenie mojej przyjaciółki. Ale jeśli ktoś chce wyjechać do Australii w celach turystycznych to polecam bezpłatną wizę turystyczną na okres 3 miesięcy. Myślę, że to wystarcza do zwiedzenia. Gdyby jednak pobyt miałby się przedłużyć, to w takiej sytuacji istnieje zaproszenie od osoby posiadającej obywatelstwo australijskie. ;)
3 miesiące to stanowczo za mało na całą Australię, chociaż można wykupić objazdówkę z bardzo napiętym planem i za bardzo duże pieniądze i wtedy starczy nawet miesiąc.
Też mi się marzy taki wypad...Co roku obiecuję sobie wakacje z kangurami i nic... :cry: W totka trzeba wygrać :D
Moje australijskie top 10:
1. Góra Ayers Rock/Uluru;
2. Rezerwat Koala Lone Pine;
3. Wielka Wyspa Piaszczysta;
4. Wyspy Whitsunday;
5. Dwunastu Apostołów;
6. Sydney;
7. Park Narodowy Kalbarri;
8. Alice Springs;
9. Blue Mountains;
10. Gold Coast - Surfer Paradise.
Jak wygląda wasze top 10?
Jak uda się kiedyś pojechać to będzie moje własne top 10. Na razie wiem, że bardzo chciałabym zobaczyć Australijką faunę. I koniecznie pogłaskać wombata!
Podobno można jechać na Tasmanię i zostać zawodowym głaskaczem wombatów. Tylko trzeba napisać wypasiony list motywacyjny ;)
Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron